Maksekeskus pakub hetkel rohkem kui 20 erinevat maksekanalit neljas riigis, aja jooksul lisandub neid kindlasti ka juurde.  See, millised maksekanalid on saadavad Sinu poele, sõltub valitud teenuspaketist ja Maksekeskuse poolsetest seadistustest.

Poes maksekanalite valiku presenteerimiseks ostjale on kaks põhimõttelist valikut:

  • Maksekanali valik toimub väljaspool poodi – MK makseväravas.
    Pood suunab ostja lõpliku makseviisi valikuks MK maksevärava dialoogi (sestap vahest ka nimetaud ‘redirect mudel’)
    See on tõenäoliselt kõige ökonoomsem viis poe liidestamiseks. Täpsemalt vaata maksevärava lehel.
  • Maksekanali valik toimub poes. Sel juhul peab poes olev loogika presenteerima maksekanalid, võimaldama kasutajal teha nende seast valiku ning vastavalt valikule suunama kasutaja lõpuks soovitud maksekanalisse:
    • pangalingi korral suunama brauseri vastava maksekanali url’i peale
    • krediitkaardi korral käivitama Maksekeskuse kaardidialoogi realiseeriva javascripti

 

Mõned juhised maksekanalite valiku dialoogi tegemisekse e-poes

Poele saadaolevate kanalite küsimine

Maksekeskuse administraator saab seadistada, milliste riikide pangalingid on poele kasutatavad, samuti tuleb eraldi aktiveerida krediitkaardimaksete teenus. See võib sõltuda valitud hinnapaketist ning hetkeseisu saab üle vaadata ka iseteenindusportaalist. Samuti küsida API käest.

Integratsiooni üles ehitades on mõistlik teha nii, et pood käib aeg-ajalt MK API käest küsimas poele aktiveeritud maksekanalite loetelu ja salvestab selle tulemuse lokaalselt. Selle baasilt saaks kuvada poes kasutajale loetelu, mis täieneks automaatselt, kui uusi maksevõimalusi juurde lisandub. Maksekeskus serverist saab ka kõigi nende maksekanalite logod.
Logod asuvad aadressil https://static.maksekeskus.ee/img/channel/lnd/{channel_name}.png ,
(nt: swedbank = https://static.maksekeskus.ee/img/channel/lnd/swedbank.png jne).
Maksekanalite nimed (alfabeetiliselt): aktia, alandsbanken, citadele, coop, danske, finora, handelsbanken, lhv, liisi_ee, luminor, maestro, mastercard, mtasku, nordea, omasaastopankki, pocopay, pohjola, poppankki, saastopankki, seb, spankki, swedbank, tapiola, visa.

Pangalinkide kuvamine riikide kaupa

Ilmselt on ostjale makseviiside valikus mõistlik kuvada eelkõige tema oma koduriigi pangalinke, kuid soovitaks jätta alati võimaluse kasutajal vahetada ka n.ö. riigi konteksti – hetkel Riia lennujaamas asuv eestlane (IP-aadress) tahab osta eestis registreeritud ettevõttele kaupa (arveaadress), mille palub tarnida Soome (tarneaadress), tasudes tellimuse eest oma isiklikult pangakontolt.
Vaikimisi võiks kuvada arveaadressile vastava riigi maksekanalid, kuid jätta võimaluse ka muudele ligi pääseda.